Rozhovor: Len Wein na DC Universe Legaces

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

DC Universe Legaces #1

Len Wein měl v komiksu dlouhou a nezbytnou profesi jako spisovatel i editor. Společně vytvořil Swamp Thing, Human Target a Wolverine. Pomohl znovu spustit X-Men. Editoval Watchmen. A to je jen návrh ledovce. Nyní píše DC Universe Legaces, 10-emise pro zkoumání historie DC vesmíru. Westfieldův Roger Ash nedávno hovořil s Weinem o této knize.

Westfield: Jak jste se zapojili do DC Universe Legaces?

Len Wein: Seděl jsem v kanceláři Dana Didia a mluvili jsme o možných projektech, na kterých jsem mohl pracovat. Dan začal popisovat, co se vyvinulo v dědictví, a řekl mi, jaký bude projekt. Řekl: „Je to taková věc, kterou děláte lépe než kdokoli jiný.“ Pak se na chvilku odmlčel a pak řekl: „Ve skutečnosti jsi muž, který by to měl psát!“ Smích bylo to prakticky tak jednoduché. Podíval jsem se na něj a řekl: „Jo. Souhlasím s tebou.”

WESTFIELD: A co vás projekt oslovil?

Wein: Děláš si srandu? Šance udělat lidský příběh, který byl vždy můj oblíbený druh příběhu. Miluji psaní o lidech. Toto je historie vesmíru DC z pohledu muže na ulici. Zaměřuje se konkrétně na dva dětské kamarády a jejich životy, když kolem nich roste DCU a vyrůstají s tím. Rád vidím DC vesmír s jinou perspektivou. Byl jsem v tom po mnoho jeho života a šance na to vidět s novými očima, v podstatě pro mě byla velmi přitažlivá.

Westfield: Jaké byly výzvy při řešení historie vesmíru DC, protože se věci postupem času změnily?

Wein: Rozhodování o tom, s jakými verzemi toho, s čím jdeme. Dan a já jsme spolu strávili spolu, doslova, doslova, v jeho kanceláři. Přišel jsem do New Yorku a posadili jsme se a šli: „Pokryjeme to“; “S jakou verzí toho se budeme vypořádat?”; “Stala se někdy tato verze?”; “Tento příběh zde; To byl skvělý příběh “; “Tento příběh byl jen strašný.” Chceme uznat, že se to někdy stalo? “ Udělali jsme takové věci celé dny.

Westfield: Co můžete lidem říct o seriálu?

DC Universe Legaces #2

Wein: Je to dechberoucí. Umění je jedny z nejpozoruhodnějších umění, jaké jsem kdy viděl. První dvě čísla jsou tužkou Andyho Kubertem a nařídil jeho otec Joe. Dostal jsem kopii obálky na druhé vydání a když jsem psal zpět Mikeovi Carlinovi, který je nyní editorem projektu, prakticky jsem se namočil. Je to jen velkolepé. Druhé dvě čísla jsou tužkou José Luis García-López a inked Dave Gibbons. Očekává se, že George Pérez přijde do mixu. Na cestě máme mnohem více mužů. Celá tato úroveň. To jsou jen hlavní příběhy. Píšu také příběh zálohování pro každý problém. Myslím, že děláme 30 stránek redakčního obsahu na vydání. Zálohy jsou všechny příběhy, které odrážejí to, co se děje v hlavním příběhu. Věci, které se právě krátce dotkly, hrajeme je mnohem podrobněji. Ty jsou přitahovány ještě mnohem úžasnějšími lidmi.

Westfield: Je to to, co J.G. Jones dělá v prvním čísle?

Wein: Ano. J.H. Williams III dělá zálohu pro druhou. Třetím číslem je tužka Dave Gibbons a inking. Problém 4, doufejme, Joe Kubert se chystá tužku a inkoust tuto zálohu. Problém 5, Walt Simonson. Možná jsme dostali Briana Bollanda. To je jen taková kniha.

Westfield: Je to náročné psaní pro četné různé umělce nebo jen zjistíte, že to hodně legrace?

Wein: Považuji to za úžasnou zábavu. Během mé kariéry jsem psal pro každého umělce, prakticky existuje. Smích, takže ne, není pro mě vůbec náročné napsat to pro různé umělce. Je to jen výzva a spousta legrace.

Westfield: V seriálu přicházejí nějaké postavy, na které jste nikdy neměli šanci napsat, na které se těšíte?

Wein: Nějak trochu píšu všem alespoň v průchodu, takže je těžké říct. Než jsem hotovo, doufám, že jsem napsal všechny. Je to složitý příběh jen z hlediska struktury schopnosti postupovat řadu různých příběhů současně.

Je to plné superhrdiny. Moje zatím oblíbená věc a já ji nechci zkazit, je první půl tuctu stránek třetího čísla, které diskutují o tom, co se stalo během let mezi dnem, kdy soudce čelil Kongresu a řekl: „Bye!“, A vzestup Justice League o několik let později a jak svět splnil svou potřebu hrdinů v tomto období.

Westfield: Je ještě něco, na čem byste chtěli zmínit?

Lidský cíl #5

WEIN: Mám minisérie lidských cílů, které teď přicházejí nejlépe, vázají se do televizního seriálu, vše založené na mé postavě. S tím mám skvělý čas. A dělám nějakou televizní práci. Mám epizody Ben 10, animovanou sérii, pravidelně vysílání. A já jsem uprostřed scénáře pro show Marvel velmi hrdin.

Westfield: Nějaké závěrečné komentáře?

Wein: Za desetiletí dlouhou kariéru jsem možná nikdy nebyl tak šťastný z ničeho, co jsem tak daleko, jak se tento projekt Legaces projevuje. Řekl jsem Dan Didio, když jsem začal, že to může být můj magnum opus. To se to obrací.

Leave a Reply

Your email address will not be published.