Kapitán Amerika je minulý týden 75% Reborn

, který nám přinesl čtyři ze šesti šesti kapitána Eda Brubakera: Reborn. Ze čtyř dosud otázek byl tento poslední nejméně zajímavý. Je to skoro jako by Brubaker přivedl show na náhlé zastávce, jen aby se vyrovnal seriálu obléhání z roku 2010 (?) A nyní oznámili epilog. . . Kapitán Amerika: Kdo bude mít štít? . . . splatný v prosinci.

Ale naplánování stranou je to stále nejlepší dlouhodobý oblouk příběhu vzhledem k tomu, že Thor ztratil kladivo zpět ve dnech Walta Simonsona.

Pokud si vzpomínáte, Brubaker se přihlásil k Cap v roce 2005, kdy Marvel opustil staré číslování a začal číslem #1. Ale většina z těchto raných otázek neměla co dělat s čepicí. Vyprávěli příběhy Red Skull a Lukina. Zimní voják. Pak to bylo všechno o křížech a hříchu, dceru Red Skull, která měla v celé sérii slavné role. Později Brubaker začlenil Capovu smrt v důsledku občanské války a vyprávěl o následných podzemních akcích Nicka Furyho a dalších neregistrovaných hrdinů. Tímto způsobem Brubaker vložil svůj titul do struktury Marvelových velkých dějů, ale udělal tak bez obětování celkového příběhu, který chtěl vyprávět. Nemohu myslet na jiného spisovatele, který to dokázal tak hladce dosáhnout. Téměř to vypadá, jako by on, a ne Brian Michael Bendis, je skutečným architektem současného Marvel Universe. (Mimochodem, to je to, co ho činí tak nejlepším pro jeho další „velkou“ sérii – Marvels Project, který vřele doporučuji.)

Také se mu podařilo učinit z Bucky pravděpodobně lepší kapitán Ameriku než Steve. Minimálně byl Bucky pro náš čas mnohem více čepice. Nikdo si nemyslel, že by to mohl vytáhnout.

Čtvrté číslo Reborn bylo natolik dlouho, že vám nic nedávám tím, že vám řeknu, že Steve Rogers se stále nevrátil, ale Cap ano. S červenou lebkou v jeho těle. Všichni vychytralí čtenáři. Těžčí předvídat je, jak Steve vrátí své tělo zpět a co se stane s Red Skull, když to udělá. Pravděpodobně je to součást toho, co stojí za prosincovým jednorázovým, kapitánem Amerikou: Kdo bude mít štít? Takže teď máme jednorázový výstřel z minisérií, který odstartoval hlavní titul. Už dost. Nemůže to být jen v běžném komiksu Cap?

Brubaker se uchopil stranou a osvědčil se jako adept, který je autorem cestování, něco, co není snadné dělat, aniž by to vypadalo hloupé. V příběhu se Skull/Zola/Doom plánovala zmrazit Steveovo vědomí včas a poté použít jeho tělo, které není zaseknuté, hostit Red Skull (která, jak všichni musíme vědět, není opravdu červená lebka, je to Klon Red Skull – nezeptat). Místo toho však agent 13 (Sharon Carter) zničil výrobce Steve-Stick-In-Time a v důsledku toho Rogers naráží na revizi svých sláv.

Samozřejmě, že nyní, když Skull obsadila Steveovo fyzické tělo, není jasné, kam Steve odešel. V čísle 4 je jedna řádek, kde Steve říká, že je opotřebovaný („Jsem muž, který se necítí únavu, a přesto je to všechno, co vím“), což naznačuje, že se Steve možná nevrátí k tomu, aby byl kapitánem Amerikou. Možná to nechá v osvědčených, adeptových rukou Bucky?

Ne. Marvel by to nikdy neudělal. (Až na to, že už ano. …)

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.