Sloupec KC: Co jsem komiks?

Toto publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson. Umění Kez Wilson.

Autor: KC Carlson

Je tu opravdu obrovská obava, kterou chci prozkoumat. (Ještě větší než „Co jsem komiks?“, Pane Bizarro.) Je to obavy tak obrovské, že věřím, že mnoho vydavatelů komiksů, stejně jako tvůrci komiksů, stejně jako majitelé komiksových knih, by se měli tuto obava nejméně ptát když den.

A k tomuto znepokojení se dostaneme – stejně jako řadu dalších – velmi brzy.

Ale nejprve musím jít do knihkupectví.

Každá cesta začíná někde

Nedávná cesta do mého regionálního Barnes & Noble mi nabídla velké překvapení. Regály časopisů byly zcela reorganizovány, samozřejmě, aby umožnily růst i umístění předním rackem řady spousta komiksových knih. Mnoho z DCU, jakož i linek Johnny DC (bez Vertigo), stejně jako prakticky veškerá linie superhrdiny Marvel (bez maxima nebo ikony) tam byla. Stejně jako byly roztroušení Dark Horse, Archie, Bongo a dokonce i Bluewater.

Nebylo to neočekávané vidět komiksy v B&N. Přinesli tituly přátelské k dětem-včetně Mad Magazine, Archie Comics i Digests, mnoha linie Bonga, hrstky mnoha rozpoznatelných postav Marvel & DC (Superman, Spider-Man) nebo cokoli se na to nejvíce vázalo Současný superhrdinový film – už mnoho let. Využili však být pohřbeni někde za křížovkou a časopisy Sudoku a také ne tak jednoduché nalezení. To, co bylo neočekávané vidět, bylo umístění před předem, méně než 10 stop od předních dveří, a také to bylo tak četné. Zatímco rozšířili oblast tak, aby přidaly tak četné tituly, ne početné bylo zobrazeno plné tváře (ačkoli Batman: Take On & Strong a také filmový film Captain America byl prominentní). Pokud tato zvláštní expozice pokračuje, hledejte obrovské 2, které přidají mnohem více ošetření „rohové box“ k nadcházejícím obálkám, protože pokud vidíte vše, co můžete vidět, je vaše hlavní postava tam!

Stále je třeba udělat práci. Neexistovalo žádné značení, které by klienty komiksů nařídily, aby také zkontrolovali sekci grafických románů v obchodě (bohužel nalezenou na úplně jiné podlaze v tomto konkrétním místě), ale byl jsem ohromen tím, že většina hromadně vyráběných komiksů se nakonec vrátila do National Síť řetězových obchodů s hromadným trhem.

Součástí toho může být reakce na uzavření četných hranic knihkupectví po celém kraji. Mnoho obchodů s hranicemi přineslo zdravé množství komiksů – i když mnohem omezenější než to, co jsem viděl v B&N. Pokud jde o mě, mnohem více národních prodejen jsou pro komiksy, mnohem více Jane i Joe typické (a jejich děti!) Uvidí komiksy kolem. Stejně jako mnohem více, co vidí komiksy, tím mnohem více se dostanou k konceptu, že (jak již víme) komiksy, jsou vynikajícím a poměrně levným typem fantazie a také eskapistická zábava.

Kam šlo komiksy?

Protože tady je to, že mnoho fanoušků kontinuálních komiksů (s přístupem k vynikajícím přímým prodejním komiksům a službám předplatného) nemusí rozpoznávat – když komiksy začaly zmizet z novinových stánků, stejně jako z obchodů s matkou a popem, Stejně jako obchody s léky, jakož i obchodní domy, stejně jako z holičství, jakož i čekací prostory lékařů na konci 70. a začátkem 80. let – pro ty lidi, kteří nerozuměli nebo nemají přístup ke speciální komiks Knižní prodejny v té době – ​​no, s největší pravděpodobností jen věřili, že komiksy úplně zmizely.

TEPLOUŠ!

První komiksové obchody – nebo dokonce vydavatelé – vždycky nedělali hodně pro informování klientů (aka: inzerujte) o úpravách komiksu. Prakticky přes noc, kdysi vzteklý trh (i když je sice v tomto konkrétním bodě v historii) prakticky „pod zemí“. Pokud jste si přáli komiksy, museli jste pochopit někoho, kdo pochopil, kde jsou – stejně jako v těch raných dnech, nebyli vždy v místech, kam jste si přáli jít. Brzy, nedostatečně financované komiksové obchody byly běžně nalezeny v „nízkém nájemném“ vašeho města (aka „špatné“ části města). (Mohl bych vám vyprávět některé příběhy …) Museli jste opravdu chtít, aby komiks šel na několik z těchto míst. Zatímco tam bylo několik průkopníků komiksů, kteří byli skvělými podnikateli, a také pochopili, co dělají, byl to dlouhý proces (ještě dnes nepřetržitý), aby se komiksové obchody dostaly profesionálně.

Což mě vede k nejvýznamnější nezodpovězené otázce komiksu … Nejprve však trochu historie.

Pojďme mluvit čísla

Chlapec Reading Comics from Good Friends Magazine August 1959

Když komiksové knihy začaly vyvíjet svou vlastní identitu ve 30. letech 20. století vytvořením původního materiálu (po získání oporu poskytnutím dotisků prominentních novinových komiksůDen), nejvýznamnější postavy dne – Superman, Batman, Captain America, kapitán Marvel mezi nimi – nejen nabízeli miliony kopií měsíčně, ale také založili skutečnou americkou uměleckou formu. Samozřejmě, že ne všechny komiksy věku, které byly nabídnuty, samozřejmě však k zavedení superhrdinů došlo stejně, když se svět ztuhl tím, co by skončilo jako druhá světová válka. Lidé prostě rádi čtení o těch pulzujících i odlišných hrdinech.

V době, kdy jsem začal dostávat hlavní ohledně čtení komiksu v polovině šedesátých let, můžete opravdu vidět prodejní údaje zveřejněné v komiksu (za předpokladu, že byste se mohli vyrovnat s malinkými malými typy i legalese). Superman se již v milionech prodával v milionech, ale běžně se v 600 000 s, typické prodeje komiksů zdálo být kolem 300 000 a kniha byla s největší pravděpodobností odsouzena k zrušení, pokud klesla pod 150 000. Na začátku 60. let byly komiksy DC prodejními králi, ale Marvel, s jejich mnohem pokročilejším vyprávěním, které přitahovalo poněkud starší (věk College Age), se během desetiletí rychle získávala. Nakonec prošli DC, když vypracovali problémy s distribucí. (Pomáhá, pokud váš dodavatel nemá váš nejvýznamnější konkurent!)

Flash vpřed do roku 1991: Po letech pomalu klesajícího prodeje z stále rostoucího počtu důvodů (změny v distribuci jsou hlavní), nabízí Marvel (předobjednáno) osm milionů kopií X-Men #1. Řada dalších významných titulů (Spider-Man #1, X-Force #1) rovněž zveřejňuje fenomenální prodej založený na předobjednávkách. Toto je začátek Spekulačního věku komiksu. Někteří klienti s vysokým obsahem válců začínají nakupovat komiksy jako investice na základě názvů vývojářů superstar nebo prodejních triků věku (také nazývané „vylepšení“). Někteří prodejci jsou chyceni ve šílenství a spekulují se a ponechávají četné neprodané kopie v suterénech nebo skladech komiksu (nebo budoucí skládky). Odhaduje se, že z osmi milionů kopií X-Men #1 bylo nařízeno, pouze tři miliony byly skutečně nabídnuty lidem. Marvel se nestará – dostali peníze za všech osm milionů. (Karma by pronásledovala Marvela v 90. letech, kdy je špatná administrativa prakticky přivedla k bankrotu.) Stále je tři miliony skutečných prodejů docela působivé. DC má také některé knihy s velkým číslem (zejména Batman: The Dark Knight Returns), stejně jako někdy se přitahuje blízko Marvel v obecném prodeji, avšak zdánlivě nemůže dohodu nikdy uzavřít.

Dnes: Pouze obrovský komiks událostí (tvůrci velkých jmen) se v těchto dnech může přiblížit k prodeji 100 000. Co když byly 100k tituly, může sotva rozbít 60 000. Četné z vašich preferovaných komiksů potenciálně nabízí méně než 10 000 (i když ne na dlouho). Pokud jste ohodnotili komiksové éry podle prodeje, nejlepší by nyní byl racionalizační věk komiksu. O kolik déle může tato eroze prodeje pokračovat?

Je třeba říci, že zdánlivě velká eroze současného prodeje je třeba uvažovat o tom, že z důvodu významného počtu soukromých publikací, které podnikání dnes uvolňuje, ve srovnání s tím, co tehdy publikovali. Například ve stříbrném věku DC publikoval pouze asi 30 titulů za měsíc (a obdivoval ještě méně). Dnes, včetně všech jejich otisků, sbírek, stejně jako Efemera, DC a Marvel rychle vyžádat každý měsíc více než 100 produktů. Kromě toho existuje mnohem více konkurence pro oblast Rack, než tomu bylo v té době. Soukromý prodej se přirozeně „rozložil“ s vylepšenou produkcí.

Což nás vede zpět k nejvýznamnější nezodpovězené otázce komiksu … s výjimkou … tady je ještě jedna věc.

Protože distributoři ID (novinového stojanu) pomalu postupně postupně vyřazovali komiksy (údajně pro nedostatek ziskovosti) a nezávislou přímé tržní síť distributorů komiksů (ano, tam bylo používáno mnohem více než jeden!) A také samostatně komiks Obchody skončily pro ně hlavním zdrojem, komiksy se „ztratily“ pro většinu široké veřejnosti. Pokud by ve svém regionálním centru neviděli, proč by si představovali, že dokonce existují? Nebo pokud ano, s největší pravděpodobností předpokládali, že se jedná pouze o místo, která nabízejí starší komiksy „Back Issue“ – což byla hlavní funkce několika komiksových obchodů, které existovaly před přímým trhem.

Pokud jde o návštěvníky komiksu s uvolněným komiksem (a v té době existovaly mnohem více uvolněnější komiksové návštěvníky než fanoušci tvrdých a sběratelů), pokud by již nemohli objevovat komiksy ve svých novinových stáncích nebo obchodech s potravinami nebo v obchodech s potravinami, oni, oni, oni, oni, oni, oni, oni S největší pravděpodobností předpokládalo, že se prostě přestali být vyrobeni – pokud o tom vůbec věřili. Koneckonců, uvolnění návštěvníci se nemuseli nutně zaměřit na to, aby získali každý problém série, jako je řada amerických tvrdých, sériových čtenářů/sběratelů.

Co jsem komiks?

Daniel Bryan čte komiksy!

Dobré znepokojení – stále však není komiksová nejvýznamnější nezodpovězená otázka. (Jen několik mnohem více odstavces …)

Stejně jako mnoho superhrdinů s jejich „tajnou identitou“ komiksy vždy vedly dvojí život i funkci. Pro takzvaného uvolněného čtenáře jsou komiksy (a vždy byly) lehké, levné a také jednorázové zábavy. Něco, co uběhne čas při čekání na střih vlasů nebo vyčištění zubů. Něco, co je třeba zkontrolovat při čekání na autobus nebo metro nebo letadlo. Pro dítě, něco, co se má odhlásit a pak obchodovat s jiným komiksem (nebo baseballovým kartám) od přítele. Pro servisní osobu něco, co rozbít tedium bytí v kasárnách. Nebo foxhole. Nebo pro kohokoli, jen tolik potřebný útěk z vaší současné reality.

Pak tu byla tmavší, mnohem svůdnější stránka komiksů. Byli návykové i sběratelské. Bylo nám řečeno, že jednoho dne budou stát za peníze – s ročním „průvodcem“ napsaným v tajemném, exotickém jazyce, který nám tak říká. Když jsme o postavách objevili mnohem více, chtěli jsme pochopit mnohem více o jejich historii i na pozadí, stejně jako jakýkoli typ velké serializované mýdlové opery. Problémy s sledováním záda byly zábavné i přitěžující-bezkonkurenční mix pro posedlící s dětmi. Musím mít všechny!

Nejdůležitější ze všech, komiksy byly něco, co mnoho našich rodičů i instruktorů, jakož i ministři, jakož i další autoritní postavy nechtěly, abychom měli. Takže jsme je samozřejmě museli mít!

Ale to bylo tehdy. Co jsou dnes komiksy? Pokud jsme opravdu pronásledovali všechny uvolněné návštěvníky-omezením dostupnosti, neustálým zvyšováním cen a produkcí příběhů natažených tak daleko, že je nemožné objevit všechny problémy; b) nákladné nákup všech problémů (nebo obchodu); nebo c) únava a také to nestojí za to-proč by se návštěvníci bezstarovaní drželi? Pronásledovali jsme je – hlavně s planoucími špičatými tyčinky!

To ponechává náš trh s neustále přemoženou hardcore čtenářem stále příznivých sběratelů/hromadců, kteří chtějí jen věci „jejich cestou“, a také kolektivní čtenáře, které se na něčem sotva dohodne. (Nesouhlasíte? Šokující. V poslední době jste zkontrolovali vývěsky?)

KONEČNĚ!

Což nás vede zpět k nejvýznamnější nezodpovězené otázce komiksu. Pokud jsou komiksy použity k nabídce v četných tisících nebo milionech na vydání…

Kam sakra šli všichni ti návštěvníci?

(Všichni nemohou hrát videohry, že?)

Na světě dnes není mnohem více lidí než tehdy? Proč není mnohem více lidí, kteří čtou komiksy, než se používají?

Další: Co se pokazilo – a to, co se stalo správně.

___________________________

KC Carlson: Stále čte komiksy (od roku 1960).

(Myslí si: Hej, tento dekomprimovaný složení sloupce je docela elegantní – vsadím se, že to dokážu udržet v chodu … hmmm … možná ještě jeden dalších pět nebo šest sloupců! Počkej – příště musím udělat 10 věcí.)

Westfield Comics neodpovídá za hloupé věci, které říká KC. Obzvláště ta věc, která vás skutečně podráždila.

Roger Sez: Obrázek komiksu Daniela Bryana Reading pochází z komiksu Reading Reading. Měli byste to prohlédnout. Je to výlet!

Leave a Reply

Your email address will not be published.