Roger’s Comic Ramblings: Review: DC’s Legion Lost HC

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Legie ztratila HC

od Roger Ash

DC nedávno vydala sbírku klasických maxiseries v letech 2000-2001, Legion Lost. Předpokládám, že se to stalo částečně, aby se pomohlo tlačit novou 52 sérii stejného názvu. Určitě existují určité rozdíly mezi nimi jako v nové sérii, členové Legie superhrdinů jsou ztraceni v čase a uvízli na současném dne Zemi, zatímco v maxiseriích jsou ztraceni ve vzdálené části vesmíru. Aktuální série i maxiserie jsou také prováděny různými tvůrci. Ale i přes rozdíly jsem rád, že se DC rozhodl znovu vytisknout klasickou sérii, protože je to velmi příjemný příběh.

Přiznám se, že můj zájem o sérii nebyl kvůli legii. I když se těším na postavy, potkal jsem několik skutečných fanatiků legie a moje láska ke sérii a jeho množství postav se ani nepřibližuje jejich. Mým zájmem byl vznesen kvůli spisovatelům série Dan Abnett a Andy Lanning. Miloval jsem to, co dělali s kosmickým rohem Marvel Universe, takže jsem byl zvědavý, co před tím udělali s legií. Legion Lost také zahrnuje některé z raných prací superstar umělce Oliviera Coipela, spolu s několika čísly, které vyložil Pascal Alixe. Je určitě zajímavé vidět Coipelovu ranou práci a jak se jeho styl vyvíjel od té doby a nyní.

Příběh Legion Lost byl zřízen těsně před sérií v legionáře a Legii superhrdinů (tyto problémy byly přetištěny v DC Comics Presents: Legion of Super-Heroes #1). Aby se zachránila Zemi, měla by legie uzavřít roztržku ve vesmíru. Přitom je hrdinové skupiny A-element, zjevení, Brainiac 5.1, chameleon, dítě Quantum, Live Wire, Monstress, Saturn Girl, Ultra Boy, Umbra a Erg-1/požár-převezena do vzdálené části vesmír; Místo tak daleko od domova, že nepoznávají žádné hvězdy nebo planety a mají ponětí, jaký způsob je nejlepší způsob, jak se vydat domů.

Na tomto neznámém území se setkávají s mladou dívkou jménem Shikari z Kwai. Je pronásledována potomkem, nemilosrdnými mimozemšťany, kteří – na příkazy od svého vládce, předchůdce – systematicky vyhladí varianty, tj. Kdokoli, kdo je nemá rád. Legie tedy musí nejen najít cestu domů, ale musí se také vypořádat s genocidními mimozemšťany. Shikari se ukáže být velmi užitečným členem týmu, protože má nejen pravomoci, které jim mohou pomoci, ale její znalost potomstva a jejich taktiky je neocenitelná.

Shikari je také skvělou postavou pro čtenáře, kteří nejsou s Legií, kteří nejsou obeznámeni, protože se o svých nových spoluhráčkách dozví mnohem více, stejně jako čtenář. Abnett & Lanning také pomáhá novým čtenářům spolu s vyprávěním zařízení, že každý problém je vyprávěn z pohledu jiného člena týmu. Tímto způsobem se čtenář dozví mnohem více o tom, kdo jsou postavy a co je řídí. Ale je tu také spousta pro dlouhodobé fanoušky, kteří se mohou potěšit, stejně jako postavy vztahy jsou prozkoumány a existuje spousta akcí a dobrodružství. Je tu také katastrofa, s některými opravdu srdcervoucími okamžiky.

Jednou z věcí, která mě o této sérii ohromila, je, jak dobře se všech dvanáct problémů spojuje. Dokonce i příběhy, které se mohou zdát jako příběhy o jednom vydání, jako je setkání legie s nesmírně mocnou bytostí nazývanou Omniphagos, se ukázaly jako nedílnou součástí celku na konci série. Také, zatímco legie je určitě směrově ztracena, jsou také ztraceny jinými způsoby, protože Abnett & Lanning prozkoumává další významy slova a analyzují, co další legie ztratila kromě své cesty.

Může legie porazit potomstvo? Jaké je hrozné tajemství jejich vůdce, předchůdce? Najdou ztracení členové legie cestu domů? Nebudu rozlit fazole. Knihu si budete muset přečíst, abyste to zjistili. A určitě stojí za to si přečíst, protože Abnett & Lanning mi znovu ukázal, že vyprávějí kosmické příběhy tak dobře. Doufám, že DC pokračuje ve shromažďování své práce na legii, protože jsem ji nikdy předtím nečetl a jsem zvědavý, co bude dál.

Nyní si přečtěte komiks!

Nákup

Legie ztratila HC

Leave a Reply

Your email address will not be published.