Markley’s Ferered Brain: Stáhl jsem si svůj mozek

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

I když nikdo nemůže říct budoucnost a já jsem pravděpodobně horší než hodně, když se týká toho, že vidím, co jde po silnici, chtěl jsem si tento sloupec vzít nějaký čas a podívat se na některé možné pokyny v budoucnosti komiksu. To vše jsou samozřejmě jen moje myšlenky a já mám jen velmi málo, pokud jde o fakta, abych zálohoval mé předpovědi, ale to mě nikdy nezabránilo v blábolení a tentokrát to nebude. Mým hlavním zaměřením se zaměří na digitální komiksy a na účinek stahování (digitální stahování komiksů, nikoli na pirátství komiksu). Zajímám se o to, protože v posledních několika letech se kniha a vydavatelství časopisů přesunulo ze standardního papírového formátu do e -knih a dramaticky posunula způsob, jakým se knihy prodávají.

Simpsons Comics #192

První věc, kterou chci překonat, je cena komiksu. V minulosti jsem to mnohokrát poukázal. Myslím, že vydavatelé se oceňují z trhu. Nedávno Marvel začal používat digitální verzi své knihy spolu s tištěnou kopií vaší oblíbené knihy. Tleskám této představě o digitální kopii, i když si myslím, že má nebezpečí (viz níže). Ale přitom Marvel zvýšil ceny všech knih s digitálním stažením dolaru, díky čemuž je vaše základní kniha Marvel Superhero 3,99 $. Vidím to jako lstivý způsob, jak zvýšit jejich cenu s vnímanou přidanou hodnotou (digitální kopie), ale těžko vidím, proč byste chtěli digitální kopii, pokud jste již dostali tištěnou kopii. Znám řadu lidí, kteří si stáhnou digitální verzi a také si přečtěte tištěnou kopii. (Pokud odstraníte nálepku v zadní části knihy, už to není máta, protože nálepka byla odstraněna, a tedy menší hodnota?) Chtěl bych chválit komiksy Bongo, který v nejnovějším čísle Simpsonových komiksů (# 192), nabídněte čtenáři bezplatné digitální stahování Simpsons #100. Je to skvělý způsob, jak nabídnout přidanou hodnotu čtenáře, protože dostanou jiný problém, než ten, který dostali, a dostanou ochutnat, o čem jsou komiksy Simpsons. Plus, a to je hodně důležité, nezvýšili cenu.

Když už mluvíme o digitálním komiksu, považuji to za velmi matoucí problém. Čísla jsou různá tam, ale na základě údajů o prodeji z komixologie (podle digitálního špiona) se jim daří velmi dobře. V roce 2011 údajně vydělali 19 milionů dolarů (z 25 milionů celkového digitálního prodeje) a tvrdí, že v roce 2012 jsou v tempu. , jak hodně pochází z digitálních kódů z pevných kopií komiksu a jak spousta samostatných stahování. Pokud se jedná o stahování z již zakoupených pevných kopií (které vzhledem k tomu, že digitální stahování je zabudováno do ceny tištěné kopie, nesmí to mít dopad na tento součet.), Pak má malý vliv na aktuální stav trhu. Podle komixologie však z 19 milionů dolarů, které udělali v roce 2011, přišlo 5 milionů dolarů z těchto prodejů pouze v prosinci. Pokud to nezahrnuje stahování z pevných kopií komiksu, pak existuje velké publikum pro tuto formu komiksů. Je pravda, že digitální komiksy mohou a vypadat skvěle. Existují některé negativy, pokud jde o velikost a přizpůsobení určitých panelů na vašem čtení, jako jsou stříkací stránky. Tyto prodeje však nepomáhají vašemu místnímu komickému obchodu, který je v tomto okamžiku stále páteří komiksu. Pokud se jedná o zvláštní kupci, kteří získávají komiksy pouze digitálně a nikdy nebudou chodit do obchodu s cihlami a maltami, pak je to děsivý trend, protože v žádném případě nepomáhá rozšířit přímý komiksový trh. Pokud tito kupující stahují titul nebo dva a pak jedou do místního obchodu, aby získali více, nebo dřívější materiál shromážděný v grafickém románu, pak je to dobrá věc. Nemohu najít žádné statistiky, které ukazují, jak mnoho lidí získává své komiksy pouze jako stahování a jak se hodně získává od online obchodníka a v místním obchodě.

ICV2 poukázal na několik zajímavých věcí o komixologii, o kterých si myslím, že je třeba poznamenat. Comixology byla založena v roce 2009 a do roku 2011 nechali z jejich stránek stahovat přes 50 milionů komiksů. Z těchto 50 milionů stahování však bylo 10% (5 milionů) pouze od prosince roku 2011. Komixologie má často 99 cento speciálních stahování a bezplatné stahování ve snaze přimět lidi, aby vyzkoušeli nové tituly nebo starší tituly, které se nepohybují. To však velmi zkresluje čísla s ohledem na to, že tato bezplatná stahování se počítají s celkovým stahováním (50 milionů), ale ne v dolarech. Marvel také používá komixologii jako svého exkluzivního distributora stahování, a pokud stahujete komiksy z „zdarma“ digitálního stahování v měsíčním komiksu, to by zvýšilo počet downloaDS, ale opět nedělejte nic, co se týče skutečně peněz, které se vydělají ze stažení. Pro srovnání, v roce 2009 byl odhadovaný prodej komiksů za rok o něco přes 1,1 miliardy dolarů. To je podle ICV2 (mám podezření, že čísla pro rok 2010 a 2011 byla nižší). Takže si myslím, že je s výjimkou hádání, že digitální stahování tvoří alespoň 10% komiksu, které se v tomto bodě čte, a mám podezření, že je mnohem vyšší. Ve skutečnosti Ted Adams, prezident IDW, v rozhovoru s ICV2 uvedl, že asi 20% jejich prodeje pochází z digitálních stahování. Viz řekl podobné věci o jejich manga prodeji, ale Viz také říká, že prodej tiskových kopií je také na základě toho, že kvalitní pro digitální stahování (s digitálními kopiemi jsou mnohem aktuálnější s japonskými vydáními, které se škrtí na pirátství). Bylo mi řečeno, ale v tisku jsem to neviděl, že v Twomorrows (Back Issue, Alter Ego atd.) Je procento stahování ještě vyšší než 20%, ale jsou mnohem agresivnější při tlačení stažených verzí verzí jejich časopisů.

Pohled na digitální komiksy

Argument, který často slyším od lidí, je to, že digitální komiksy přinášejí nové lidi do světa komiksů, které je v minulosti nikdy nečetly, a to může být pravda. Ale vidím mnohem více lidí, kteří přicházejí do našeho maloobchodního obchodu a říkají, že se dostanou ke stažení a přestanou pro ně tahat tištěnou kopii. Často poukazují na to, že pokud čekají dostatečně dlouho, mohou knihy dostat do prodeje za 99 centů (opět poukazují na můj argument, že ceny jsou příliš vysoké). Máme jednoho zákazníka, který začal dostávat mnohem více titulů s bezplatnými digitálními stahováními, protože má pocit, že digitální stahování je dost přidané hodnoty, kterou stojí za to utratit další dolar. Zatímco na trhu knih, e -knihy se rychle staly dominantním prodejním formátem, čímž se vydávají podobné vázané knihy a brožované brožury rychle se blíží ke stejnému bodu převrácení. Komiksy mají způsob, jak si to vybrat. Když den přijde, když stahování prodává tištěné kopie, myslím, že průmysl je pro hlavní náraz, jako když se musel přizpůsobit čtenářům čekajícím a získat sbírky vs. jediné komiksy. Pokud komiksy udělají posun k digitálnímu, jak to udělaly knihy a časopisy, půjde komiksové obchody cestou hranic?

Nemyslím si to, ale myslím si, že komické obchody se musí stát mnohem štíhlejším a agresivnějším, když se dostanou nové zákazníky a konkurujete této nové konkurenci. Také si myslím, že vydavatelé mají zabudovanou důvod k prosazování digitálních verzí, protože jsou dostupnější. Pokud se v určitém okamžiku všichni dostanou digitální, vyříznete velkou část nákladů na komiks, papír a tisk. Myslím, že existuje skupina starých fuddies, jako jsem já, kteří mají rádi papír v jejich rukou a kontrolují obrázky zleva doprava, nebo ideální doleva v závislosti na komiksu. Nebyl bych absolutně šokován, když se někdy komiks stane jako vinylové desky, kde je malá, ale oddaná skupina, která je stále získává a obchoduje a sbírá komiksy, ale jsou to velmi, velmi, malý výklenek mnohem většího trhu. Doufám, že ten den nežiji.

Stejně jako u všech mých sloupců je to moje myšlenka a neodrážejí názory na postoje komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců (ve skutečnosti vím z mnoha diskusí se spoustou mých spolupracovníků, že se mnou nesouhlasí). Vítám zpětnou vazbu na mfbway@aol.com.

Děkuji.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.