Markley’s Ferered Brain: Space … The Final Frontier

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Tento blog není o dobrodružstvích Jamese T. Kirk a Starship Enterprise. Promiňte. O tom, o čem tento blog je, jsou různé kosmické komiksy a postavy Marvel a s tím, jak brzy přijde obraz strážců Galaxy, se zdá být jako správný čas mluvit o nich.

Fantastická čtyřka #2

Marvelův první hlavní příběh mimozemšťanů a to, co opravdu položilo základy pro budoucnost Marvelova intergalaktického světa, byl úžasný čtyři #2 (dostupný v nádherných čtyřech esenciách, FF Masterworks a brzy vydán Wonderful Four Epic Collection Vol. 1). Úžasné čtyři #2 dobře prokázaly, že v Marvel Universe bylo několik mimozemských závodů jiných než pozemšťanů, tento případ, Skrulls. Marvel udělal mnoho mimozemských příběhů před FF #2 v povídkách v příbězích o napětí, podivných příbězích, příbězích, které ohromují atd., dokonce i v Rawhide Kid, ale to byly všechny mimozemské závody, které byly obecně jedno a dělaly. V průběhu let se znovu neobjevili jako opakující se hrozba. S výjimkou podivného příběhu zvaného King of Planet X od Tales po Astonish #13. AFORE poukázal na to, že král byl jmenován Groot. Ano, stejná postava v současné verzi strážců Galaxie. (Několik dalších odhazujících příšer také si vytvořila jména pro sebe o několik let později, jako je Fin Fang Foom, a jeden nebo dva další, ale obrovská většina je ztracena komiksovým historií.) Space Phantom, další mimozemšťan, se objevil v Avengers #2 a brzy poté Marvel odhalil, že existuje velké množství mimozemských závodů, včetně Kree, The Watchers, Badoon a dalších.

Strážci Galaxie: Zítra Avengers

Po mnoho let byly tyto mimozemské závody používány podle potřeby jako zařízení Plot v příbězích, většinou Stan Lee, a Stan občas znovu použil předchozí závod, jako jsou Skrulls. Obvykle by tvořil něco nového v závislosti na potřebách příběhu. Když Marvel zahájil kapitána Marvella, měli hlavní postavu z mimozemské rasy, Kree, kteří byli přísahanými nepřáteli Skrullů, což z nich učinilo lidské kamarády (i když jste nemohli vyprávět od prvního kapitána Marvel příběhy, které jsou shromažďovány v kapitánu Marvel Essentials nebo kapitán Marvel Masterworks.) Krátce po debutu kapitána Marvels na stránkách Marvel Neuvěřitelně hrdinové debutovaly další skupina ve stejné knize The Guardians of Galaxy. Nejedná se o strážci, které můžete znát z moderního komiksu (Groot, Rocket Raccoon, Star-Lord atd.), Ale to byla hadrová identifikační skupina hrdinů bojujících s Badoonem v daleko odhozené budoucnosti roku 3000. Toto Verze strážců by se odrazila kolem Marvel Universe přes 70. a 80. let v různých titulech, včetně jejich vlastní knihy. Téměř všechny tyto příběhy byly shromážděny v sérii obchodů zvaných Guardians of Galaxy, zítřejší Avengers. Je tu nejméně jeden mnohem více obchodu, který ještě přijde sbírat všechna jejich stará dobrodružství. Marvel, aby byl vynechán, přináší tuto skupinu letos na podzim do nové knihy s názvem Guardians 3000 (název předmětu ke změně).

Star-Lord: Strážci galaxie

Na začátku 70. a 80. let publikoval Marvel řadu příběhů představujících postavu s názvem Star-Lord. Všechny tyto příběhy představovaly Petera Quilla a nikdy nebyly podstatným úspěchem, ale postava byla dobře zapamatována pro slušné příběhy o sci -fi o něm a jeho vnímající vesmírné lodi. Všechny tyto příběhy (v černé i bílé i barvě) byly shromážděny v jednorázovém komiksu zvaném Star-Lord… (různé dílčí tituly) a všechny speciality jsou shromažďovány do jednoho kompletního obchodního brožovače. Tyto příběhy jsou zajímavé, protože zřídili budoucí strážce Galaxie (nová verze) vedení Star-Lord. (Některé z příběhů byly populárními tvůrčími týmy, včetně Chris Claremont a John Byrne [X-Men] a Doug Moench & Bill Sienkiewicz [Moon Knight]-ed.)

Zničení

Na začátku roku 2000 Marvel přepracoval svůj kosmický svět mnohem modernějším a svěžím vyprávěním. V roce 2006 Marvel vydal knihu napsanou Keithem Giffenem (a sérií minisérií) s názvem Annihilation, která zřídila moderní kosmický vesmír. Tento příběh byl postaven na Annihilus, Star-Lord, Nova, Thanos, Silver Surfer, Skulls, Ronan The Accuser (A Kree) a řadě dalších postav. V průběhu let byl Marvel schopen postavit koherentní vesmír ve vesmíru s nejrůznějšími dobrými a špatnými rasami a tento příběh se je pokoušel spojit všechny spolu s řadou různých mimozemských závodů a hrdinů, kteří se spojili proti společnému nepříteli. Jména hodně úzce spojených s Marvelovým moderním kosmickým vesmírem, Dan Abnettem a Andym Lanningem, napsaly miniserie Nova, které byly součástí této akce. Celkově to byl výjimečný příběh dostupný v Spiffy Omnibus s téměř vším neboTři obchody s pouhým příběhem o zničení. Poté následovala Annihilation: Conquest Event, která byla podrobena Abnettem & Lanningem a moderní verze The Guardians se zde poprvé objevila (i když by to bylo chvíli, než jejich členství ztuhne) v minisériích Star-Lord od Keitha Giffen & Timothy Green II. Existuje také skvělá sbírka s názvem Annihilation Classic, která shromažďuje první vystoupení Groot, Rocket Raccoon (no, raketová mývalová se poprvé objevila v několika panelech příběhu Science Fiction v Marvel Preview #7, ale jen málokdo si pamatuje, že a kreditní skóre si pamatují a kreditní skóre Jeho minisérie jako jeho první vystoupení. Byla to jeho první skutečná role v Marvel Universe. Mimochodem Mike (Hellboy) Mignolia, Nova, Quasar, Thanos a další.

Avengers: Kree/Skrull War

Nesmí být přehlédnuto před oživením vesmíru 2000 let, Marvel nejprve udělal mezigalaktický příběh na stránkách Avengers (host hlavní roli kapitána Marvela) s názvem Kree/Skrull War. Bylo to v letech 1971-1972 a v té době to byla hlavní událost, kde jste měli všichni Avengers ve vesmíru, kteří pomáhali Kree bojovat s lebkami za kontrolu vesmíru a nelidské byli vhozeni pro dobrou míru (nelidští jsou (nelidské jsou vytvoření Kree). V té době se v komiksu nic takového nedělo, protože to byl stejně kosmický příběh, jaký kdy viděl v komiksu. Pomohlo mu Amazing Art od Neal Adams.

Silver Surfer #1 (1987). Umění Marshall Rogers a Joe Rubinstein.

Marvel také měl svého opuštěného mezigalaktického prostoru stoupajícího hrdinu, stříbrného surfaře. Koncem šedesátých let měl svou krátkou sérii, kde bojoval s velkou škálou nepřátel, včetně Badoonu, který se později objevil na stránkách strážců. Silver Surfer by byl oživen ve své vlastní knize znovu v 80. letech v běhu, který probíhal po dlouhou dobu (146 čísel). Napsal to Steve Englehart, poté Jim Starlin a nakonec Ron Marz. Byla to úžasná série, která v té době vyvinula Marvel Cosmic Universe, a měl by být bohatě sbírán. Marvel oznámil epickou sbírku stříbrných surfer, takže doufejme, že tyto příběhy uvidíme konečně shromážděné v pořádku.

Infinity Gauntlet

Dalším hlavním mezigalaktickým příběhem, který začal na stránkách stříbrného surfaře 80. let, je nekonečný rukavice a řada knih a příběhů, které přišly poté, jako je válka Infinity, Crusade a další, ale celý příběh bude muset počkat pro další blog.

Toto je jen krátký vzorkování Marvelova galaktického vesmíru. I když to začalo malé jako způsob, jak vyplnit potřebu darebáka, lebky, v průběhu let Marvel dokázal postavit koherentní vesmír s řadou válčících frakcí, které se obvykle rozlévají na Zemi. V tomto procesu byli také schopni revidovat vesmír a občas jej aktualizovat a učinit z něj lepší čtení a vedlo to k novému filmu Guardians. Sotva jsem se dotkl všech různých sbírek, které jsou k dispozici a sbírají Marvelovy kosmické postavy. V budoucích blogech se podívám na vliv Jima Starlina na Marvel Universe a na různé kosmické entity, které se tam potulují, jako je Galactus, sběratel, věčnost, ego živé planety a spousta dalších.

Všechno, co je zde napsáno, je můj názor a neodráží myšlenky nebo názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců. Vítám komentáře, opravy, neshody nebo jen chit chat na mfbway@aol.com. Jaké jsou vaše oblíbené kosmické postavy? Myslíte si, že by se film Guardians of Galaxy dařili dobře nebo bombardovat? Dej mi vědět.

Děkuji.

Klasické komiksy z databáze Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.